021-28424131 orbitaledu.com@gmail.com

مهم ترین معیار های یک استاد شیمی خوب چیست ؟

سایت اوربیتال در این مقاله بخش هایی از رزومه ی یک معلم شیمی که او را تبدیل به یک استاد شیمی خوب می کند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

عملکرد استاد در کلاس های گروهی

ارائه ی محتوای درسی در کلاس های گروهی مدارس، آموزشگاه ها و همایش ها نیاز به مدیریت و اداره ی کلاس دارد. معلم باید با توجه به سطح عمومی کلاس مطالب درسی را ارائه کند. به طور مثال وقتی در شیمی یازدهم، استاد شیمی مبحث درصد خلوص و بازده درصدی را تدریس می کند، باید ببیند که میزان تسلط عموم دانش آموزان در مبحث استوکیومتری چگونه است تا براساس آن به صورتی تدریس کند که همه ی کلاس با معلم همراهی کند. کلاس های گروهی به معلم این توانمندی را می دهد که با دانش آموزان زیادی در تماس باشد و بتواند برای چالش های مختلفی خود را آماده کند.

تدریس خصوصی شیمی توسط معلم

معلم در کلاس خصوصی با یک دانش آموز مواجه است و بعد از بررسی سطح دانش آموز و میزان علاقه و اشتیاق او در یادگیری، می تواند برنامه ی آموزشی را در کلاس ها طرح ریزی کند تا دانش آموز به سطح مطلوب برسد. قطعاً معلم در کلاس خصوصی تاثیرگذارتر و دانش آموز بهره‌مندتر خواهد بود.

در واقع برای یک معلم، تدریس گروهی و خصوصی مکمل یکدیگر هستند و باعث توانمندی استاد شیمی می شوند.

برگزاری کلاس های آنلاین

چند سالی هست که کلاس های آنلاین توسط اساتید برگزار می شود؛ اما از اسفند ۹۸ با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، عموم معلمان و دانش آموزان به سمت تدریس آنلاین آمدند. گرچه عمده ی کلاس هایی که تحت عنوان تدریس آنلاین ارائه می شوند، به صورت آفلاین برگزار می شوند، اما به مرور با مهیا شدن زیر ساخت های آموزش آنلاین برای عموم دانش آموزان، تدریس آنلاین فراگیرتر خواهد شد.

 فیلم های آموزشی

موسسات مختلفی در زمینه ی ارائه ی فیلم های آموزشی فعالیت می کنند. گرچه موسساتی سعی دارند فیلم های آموزشی خود را با نام معلم خصوصی یا تدریس آنلاین به فروش برسانند، اما فیلم های آموزشی، همان تدریس آفلاین هستند. فیلم های آموزشی موسساتی همچون قلمچی، گاج، حرف آخر، کنکور آسان است در میان دانش آموزان بسیار پرطرفدار هستند. تدریس در فیلم های آموزشی نیاز به مهارت خواصی دارد. مخاطبان یک معلم در فیلم آموزشی نامحدود هستند و به همین دلیل استاد باید در ارائه ی محتوای آموزشی بسیار با وسواس عمل کند.

طراحی تست در آزمون های آزمایشی کنکور

استاد شیمی کنکور باید توانمندی طرح تست داشته باشد؛ آزمون های قلمچی، گاج، سنجش و گزینه ی دو از محبوب ترین آزمون ها در میان دانش آموزان هستند. تست های این آزمون ها توسط بهترین معلمان کشور طراحی می شوند. وقتی معلم طراح آزمون باشد، در زمان تدریس می تواند محتوای درسی را به بهترین شکل ارائه کند. استاد هنگام تدریس یک مبحث مشخص، تست های متنوعی که از آن مبحث قابل طرح شدن هستند را مشخص می کند و اینگونه دانش آموز برای آزمون های مختلف آماده می باشد.

سایت اوربیتال به عنوان مرجع تخصصی تدریس خصوصی ، استاد ساسان اسماعیل پور را به شما پیشنهاد می کند. استاد اسماعیل پور معلم شیمی مدارس و آموزشگاه های کنکور هستند که تاکنون در بیش از ۱۰ شهر کلاس های شیمی کنکور خود را برگزار کرده اند. ایشان بهترین و محبوب ترین معلم خصوصی شیمی هستند که کلاس های حضوری و آنلاین شان میان دانش آموزان بسیار پرطرفدار است. استاد اسماعیل پور معلم فیلم های آموزشی قلمچی هستند که بازدید فیلم های ایشان در سایت کانون فرهنگی آموزش (قلمچی) از ۲۰۰ هزار بازدید گذشته است. همچنین در بخش دیگری از همکاری خود با قلمچی، طراحی تست های آزمون های قلمچی را انجام داده اند. استاد اسماعیل پور دارنده ی درصد ۱۰۰ شیمی در کلید اولیه کنکور هستند. اوربیتال رضایت شما را تضمین می کند.

برای مشاهده‌ی رزومه، جزوات و فیلم‌های آموزشی استاد اسماعیل پور بر روی عبارت معلم خصوصی شیمی کلیک کنید.


نظرات