021-28424131 orbitaledu.com@gmail.com

با ۸ مورد از مزایای ” معلم خصوصی ” آشنا شوید

معلم خصوصی همواره در حال رواج یافتن و محبوب شدن است، چرا که تدریس خصوصی نه تنها به نمره های دانش آموز کمک می کند، بلکه در یادگیری عمیق درس به دانش آموز کمک به سزایی می کند.

۱٫ تدریس خصوصی

یکی از بزرگترین مزایای معلم خصوصی این است که به راحتی می توان دروس را متناسب با هر دانش آموز تنظیم کرد. در حالی که در مدرسه یک دانش آموز ممکن است دچار ضرر شود ، اگر به عنوان مثال با سرعتی متفاوت نسبت به بقیه کلاس کار کند یا نیاز به توجه بیشتر به جنبه خاصی از دوره داشته باشد ، تدریس خصوصی تا حد زیادی این مشکلات را نفی می کند. زبان آموزان از این واقعیت بهره مند می شوند که یک معلم بسته به نیازها و توانایی های دانش آموز می تواند سرعت ، تمرکز و اهداف یک درس را تنظیم کند ، به این معنی که بهره وری یادگیری به حداکثر می رسد.

۲٫ وقت و توجه بیشتر

یکی دیگر از مثبتهای بسیار مهم حاصل از معلم خصوصی، میزان زمانی است که دانش آموز از معلم دریافت می کند. از آنجا که تدریس خصوصی معمولاً به صورت یک به یک صورت می گیرد ، معلمان می توانند توجه خود را به طور کامل به دانش آموز معطوف کنند. بدیهی است این یک مزیت بزرگ در مقایسه کلاسهای بیست تا سی دانش آموز است که زمان معلم تقسیم می شود و افراد به راحتی می توانند در جمع گم شوند. با داشتن حواس پرتی کمتر ، مدرس بهتر می تواند از نقاط ضعف دانش آموز قدردانی کرده و کار کند ، و این باعث می شود کل فرایند یادگیری مؤثر باشد.

۳٫ امکان انتخاب معلم

دانش آموزان بهتر از لحاظ خلق و خو و همچنین سبک یادگیری به معلمی متناسب با آنها پاسخ خواهند داد. بر خلاف مدرسه ، که در آن دانش آموزان به طور کلی انتخاب های کمی درمورد اینکه معلمان آنها چه کسانی هستند ، انتخاب معلم خصوصی باعث می شود دانش آموز یا والدین آنها بتوانند مربی را انتخاب کنند که احساس راحتی کنند. از آنجا که چنین طیف گسترده ای از مدرسان در دسترس است ، هر کدام از نقاط قوت ، تخصص و سبک های یادگیری خود را دارند ، باید یک مدرس وجود داشته باشد که برای هر دانش آموز مناسب باشد. پیدا کردن یک معلم مناسب ، که می تواند درگیر و الهام بخش باشد ، واقعاً می تواند برای یادگیرنده تفاوت بزرگی ایجاد کند.

۴٫ افزایش اعتماد به نفس

از آنجایی که تدریس خصوصی معمولاً یک به یک است ، آموزگاران و دانش آموزان می توانند خیلی نزدیک تر کار کنند و روابط قوی تری را نسبت به آنچه در یک کلاس بزرگتر امکان پذیر است ایجاد کنند. تأثیری که این امر می تواند روی دانش آموز داشته باشد عمیق است ، زیرا معلمان قادر خواهند بود دانش آموزان خود را بهتر بشناسند و از این طریق می توان مشکلات بالقوه را پیدا کرد و به آنها کمک کرد. برای دانش آموزان خجالتی ، قرار گرفتن در محیط یادگیری با افراد کمتر نیز می تواند به آنها در بیان خود کمک کند ، زیرا تحت فشار کمتری از همسالان خود قرار می گیرند.

۵٫ انجام تکالیف و تمرین های عملی

تکالیف خانگی اغلب می تواند یک تجربه خسته کننده و گاه دلهره آور برای دانش آموزان باشد. با رها کردن دستگاه های خود ، بسیاری از آنها بدون اینکه واقعاً درگیر موضوع شوند ، از طریق آن کار می کنند و بیشتر به یک تمرین تیک تیک تبدیل می شود. داشتن معلمی که بتواند دانش آموز را محور و علاقه مند نگه دارد ، اطمینان حاصل خواهد کرد که تکالیف نه تنها به یک استاندارد بالاتر انجام نمی شود ، بلکه مهمتر از همه ، از نظر آنچه دانش آموز قادر به بدست آوردن آن است ، مؤثرتر است. به همین ترتیب ، معلمان می توانند به ویژه در مورد آمادگی آزمون مؤثر باشند. مشاوره و کمکهایی که می توانند از ساختار تجدید نظر گرفته تا عیب یابی نقاط ضعف در دانش دانش آموزان داشته باشند. به همین ترتیب ، کمک یک مدرس می تواند بسیار ارزشمند باشد.

۶٫ فرم یادگیری بهتر

دروس مدرسه اغلب به سبک یادگیری آنها کاملاً سفت و سخت می باشد ، زیرا آنها غالباً دارای اهداف بسیار تعیین شده و اعتماد به نفس زیادی به کتاب های درسی هستند. کلاس های خصوصی معمولاً از رویکرد رسمی کمتری برخوردار هستند ، و در نتیجه انعطاف پذیرتر هستند. این معلمان را قادر می سازد از هر یک از مواد و سبک های یادگیری که به نظر آنها مفید ترین است استفاده کنند. بنابراین ، دانش آموز اغلب با موادی مواجه می شود که در مدرسه با آنها روبرو نمی شوند. این سازگاری ها می توانند کمک بزرگی باشند ، زیرا آنها مانع از خسته شدن دانش آموزان می شوند در حالی که همزمان مرزهای خود را هل می دهند و چالشی را برای آنها فراهم می کنند.

۷٫ ساختار انعطاف پذیر

به عنوان یک روش تدریس ، تدریس خصوصی به طور فزاینده ای منعطف و راحت می شود. معلمان غالباً می توانند به شما مراجعه كنند كه این امر باعث صرفه جویی در زمان ، هم برای دانش آموزان و هم برای والدین می شود. سازماندهی یک جدول زمانی مناسب نیز به راحتی قابل دستیابی است و این امکان را فراهم می کند تا جلسات در اطراف مدرسه یا سایر فعالیت های خارج از برنامه آموزشی شکل بگیرد. با پیشرفت و رشد آموزش آنلاین ، این امر حتی ساده تر شده است و به شما امکان می دهد درسهایی در جایی و زمانی که می خواهید اتفاق بیفتد.

۸٫ صرفه جویی در زمان

اگرچه والدین بسیار قادر هستند به طور جدی در یادگیری فرزندان خود درگیر شوند ، بسیار عالی است ، اما این همیشه گزینه عملی نیست. برنامه های شلوغ می تواند زمانی را که می توانید هر هفته برای کمک به کارهای خانه صرف کنید ، محدود کنید. علاوه بر این ، با بزرگتر شدن کودکان و پیشرفت تحصیل ، والدین ممکن است همیشه نتوانند کمک های مناسبی را ارائه دهند. در هر دو حالت ، داشتن یک معلم خصوصی که هم وقت و مهارت و هم مهارت لازم را داشته باشد می تواند کمک بزرگی باشد ، هم به عنوان دانش آموزان و هم والدین به نفع خود هستند.

اوربیتال به شما پیشنهاد می کند که بر روی عبارت معلم خصوصی کلیک کنید تا لیست بهترین اساتید کشور را ملاحظه کنید.


نظرات