021-28424131 orbitaledu.com@gmail.com

همه‌ی آن چیزهایی که باید در انتخاب معلم خصوصی بدانید؟

همه چیز از زمانی شروع می‌شود که شما تصمیم می‌گیرید بهترین باشید. برای خوب بودن نیازی نیست منحصر به فرد باشید. اما برای بهترین بودن باید تخصصی عمل کنید. گرچه دانش آموزان زیادی هستند که بدون معلم خصوصی ستاره می‌شوند. اما تاثیر معلم خصوصی خوب برای دانش آموزانی که احساس نیاز می‌کنند بر همگان آشکار است.

سوال اصلی این است که فلسفه‌ی بهره‌مندی از تدریس خصوصی چیست؟ متاسفانه اکثر دانش آموزان و خانواده‌ها تصور صحیحی از تدریس خصوصی ندارند. همه‌ی شما دیده‌اید، دانش آموزانی که با معلم مدرسه‌ی خود جهت گرفتن نمره،‌ کلاس خصوصی می‌گیرند. همچنین دانش آموزانی که برای حل تمرین‌های کلاسی از تدریس خصوصی استفاده می‌کنند. اما بدترین دلیل برای انتخاب تدریس خصوصی این است که صرفاً مطالب آن درس توسط معلم تدریس شود. یعنی همان کاری که معلم مدرسه برای شما رایگان انجام می‌دهد.

به شما پیشنهاد میکنم زمانی سراغ تدریس خصوصی بروید که تصمیم داشته باشید اشکالات علمی خود را برطرف کنید و به نمره‌ی ۲۰  در امتحان و درصد ۱۰۰ کنکور برسید. اما در انتخاب معلم خصوصی چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

معلم در کدام آموزشگاه‌های معروف کشور تدریس می‌کند؟

آموزشگاه‌هایی مثل قلمچی، گاج، حرف آخر و کنکور آسان است سعی کرده‌اند بهترین معلم‌های کشور را جهت تدریس جذب کنند.

آیا معلم فیلم آموزشی با موسسات بزرگ کشور دارد؟

موسسات حرفه‌ای در زمینه‌ی فیلم آموزشی (مثل قلمچی، کنکور آسان است و حرف آخر) معلم‌هایی را وارد استودیوی خود می‌کنند که دارای توان علمی و فن بیان فوق العاده باشند تا بتوانند با میلیون‌ها دانش آموز ارتباط برقرار کنند.

آیا معلم طراح سوالات کنکور است؟

دو موسسه‌ی قلمچی و تعاونی سنجش برای طراحی تست‌های آزمون‌های خود از مطرح‌ترین معلمان کشور که خود توانایی ۱۰۰ زدن را دارند استفاده می‌کنند.

معلم در کدام دبیرستان‌ تدریس می‌کند؟

یادتان باشد که همه‌ی معلمان حرفه‌ای در مدرسه هم تدریس میکنند؛ اما متاسفانه عموم افرادی که به صورت خصوصی تدریس می‌کنند، معلم مدرسه نیستند و تدریس خصوصی برای آنها یک شغل دوم محسوب می‌شود.

شاید بگویید که هزینه‌ی کلاس‌های خصوصی با معلم‌های حرفه‌ای بالاست و شما توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارید. در پاسخ شما باید بگویم که این دلیل مناسبی نیست که وقت و پول خود را برای مدرس‌های غیر حرفه‌ای هدر دهید. اگر به هر دلیل توان تشکیل کلاس خصوصی با معلم مطرح کنکور را ندارید، جای نگرانی نیست؛ تلاش خود را چند برابر کنید و مطمئن باشید که به تنهایی توان ستاره شدن را دارید.

برای مشاهده‌ی لیست بهترین اساتید کشور، بر روی عبارت تدریس خصوصی کلیک کنید.


نظرات